KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340

nr 1327 2340

Ferdinand Hernlund

(1837-1902), Sverige

Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm

Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02

18/5 11:08:18 1      Vinnande bud

Ferdinand Hernlund

Läs mer om Ferdinand Hernlund